Valuvelgede remont 2018-08-21T15:52:08+00:00

Valuvelgede remont

Valuvelgede sirgestamine, keevitamine ja värvimine

Velgede sirgestus jääb keskmiselt vahemikku 50-60 eur / velg. Eeldusel, et ainult sisemist serva tuleb sirgendada.

Kui on näiteks selline velg, millel on välimises servas ka randi osa ja sirgestada on vaja nii sisemist kui välimist serva. Hind  65-85 eur / velg.

Kui velg on tsentrist kõver (näiteks küljega risti vastu äärekivi sõidetud ja on kodara paigast löönud – tasakaalustus pingis on näha jõnksuvat veeremit) Hind 80-150 eur / velg.

Kui on näiteks sisemisel serval pragu. Hind 80-100 eur / velg ja iga järgnev pragu veljel + 25 eur. See hind sisaldab ka peale keevitust sirgeks tegemist, sest isegi kui pragu on täiesti sirges veljes, siis keevituse kuumusega tõmbab keevituse koha peale n.ö mõlgi sisse. Ainult  keevitamine, st ilma sirgestuseta. Hind: 15 eur / cm.

Kui on velg, millel on suurem tükk väljas ja on vaja doonorveljelt tükk lõigata ja asendada, a´la 10x1cm või x 2cm. Hind 150-300 eur / velg.

Kõik hinnavahemikud sõltuvad velje kõverusest. Velgede sirgestuse hindade puhul ei mängi velje tollid mingit rolli, loeb aga velje kõverus. Näiteks 15″ velje sirgestus võib minna kallimaks kui näiteks 20″ velje sirgestus.

Velgede värvimine

Märgvärviga värvimine (originaaltooni värvimine) Hind 120-160 eur / velg

Hind oleneb jällegi kahjustustest ja velje enda suurusest ja kodarate kujust jne. Kroomvärviga värvimine, rahvakeeli AMG hõbedane on kallim, alates 150 eur / velg.

Teine värvimise võimalus on pulbervärvimine. Komplekti hind 250-300 eur / komplekt. Selle hinna sisse kuuluvad: klaaskuulprits, peale pritsi käsitsi pindade siledamaks lihvimine (parem lõpptulemus) ja vajadusel ka äärekivikahjustuste keevitamine, pulbervärvimine.